
©Marcin Mierzicki
Co: Kawa przy sztuce. Będzie kawa i spacer po instalacji, będzie można obejrzeć przedmioty sprzed lat, niektóre w nowych rolach.
Gdzie: opuszczona willa na Grunwaldzie, ul. Grodziska 2, Poznań
Kiedy: niedziela 13 kwietnia 2025, godz. 12:00 do ok. 13:00
Dla kogo: Seniorek, seniorów i osób, które chciałyby z nami spędzić ten czas
Obiekt i trzy osoby w pomieszczeniu przyczyniają się do powstania kilku opowieści, inspirowanych sytuacją. „Jak to jest, że ludzie, którzy patrzą na to samo, widzą co innego?” pada pytanie w „Empuzjonie” Olgi Tokarczuk. Instalacja obejmująca willę i pomieszczenia przyległe zderza odbiorcę z odczuwalnym chłodem, który niektórym kojarzy się z nie/obecnością, a niektórym z chłodem rodzinnym.
Marcin Mierzicki. Urodzony w 1973 r. w Lublinie. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, w której obronił dyplom z malarstwa i doktorat w dziedzinie sztuki. Artysta wizualny, tworzy obrazy, instalacje, obiekty oraz prace wideo. Punktem wyjścia w jego działaniach jest obraz i przekraczanie typowej dla obrazu dwuwymiarowej płaszczyzny w kierunku akcentowania jego materialności. Realizuje prace zawierające kontekst społeczny, oparte na działaniach w procesie i prowokujące odbiorcę do udziału w efektach tych działań. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2005 i 2011 r. Otrzymał drugą nagrodę na Triennale Rysunku Wrocław w 2022 r., a także stypendium artystyczne Prezydenta Wrocławia na 2025 r. Autor wystaw indywidualnych i zbiorowych, m.in.: „Sytuacja jest doskonała” w Galerii Entropia we Wrocławiu, „Now we fall horizontally” w Midway Gallery w Bostonie (USA), „Coś od zera” w Galerii Entropia we Wrocławiu, „Entropia In Situ” w Sokołowsku Laboratorium Kultury, „Nie oglądaj się za siebie” Triennale Rysunku Wroclaw w Muzeum Współczesnym Wroclaw, „Balans bieli” w Galerii Neon w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.
Tworzył i współtworzył „Struktury absurdu” – pokaz z Józefem Robakowskim w ramach festiwalu Polish Avant Garde Cinema w Austin w Texasie (USA), „Weltschmerz” Triennale Rysunku Wroclaw w Galerii BWA Wroclaw Główny, „Archeologia. Historie (Nie)Rzeczywiste” w Galerii Curator’s Lab w Poznaniu, „High Definition” w Galerii Wozownia w Toruniu, „All inclusive” w Instytucie Polskim w Bratysławie, „Granice globalizacji” w ramach 4. Mediations Biennale w Poznaniu, „Entropie der Kunst. Schone Spiele „Rozbiórka Żelaznej Kurtyny” w Kuhlhaus w Berlinie, „Mit i Melancholia” w Muzeum Współczesnym Wroclaw, „Młodzi w Muzeum. Poziom Najwyższy” w Muzeum Narodowym we Wrocławiu, „Złe pomysły” w Galerii Zero w Berlinie, „Trailer” w Galerii Entropia we Wrocławiu, „Kino Awangarda” w Galerii Awangarda BWA Wroclaw.
- Poniedziałek - Piątek
12 - 16 - Piątek
17 - 19 - Sobota
15 - 17