Inkluzywność
Dzięki uprzejmości osób artystycznych
Osoby prowadzące wydziałowe pracownie zostały poproszone o przesłanie zgłoszeń prac studenckich odnoszących się do pojęcia inkluzywności, a następnie studentki warsztatów kuratorskich dokonały wyboru prac na wystawę. Okazało się, że większość nadesłanych prac dotyczy problematyki płci.
Choć zdajemy sobie sprawę z tego, że inkluzywność jest dużo bardziej pojemnym terminem, dotyczy też między innymi kwestii dostępu dla osób słabiej mobilnych czy osób z niepełnosprawnościami, zdecydowałyśmy się na pozostanie przy tym tytule wystawy.
Wydaje się, że nadesłane prace odpowiadają przede wszystkim temu, co aktualnie dotyczy osób studiujących i odnosi się do problemów, z którymi spotykają się na co dzień.
Prezentowane na wystawie prace wskazują na potrzebę przeciwdziałania wykluczeniom, pytają o używany przez nas język oraz o kwestię reprezentacji kobiet i osób queer w sferze publicznej. Dotykają też problemu akceptacji własnego ciała, znalezienia pozytywnych wzorów dla autoprezentacji oraz potrzeby odtabuizowania takich zagadnień, jak menstruacja czy farmakologiczna tranzycja.Ekspozycja jest wydarzeniem towarzyszącym konferencji „Sploty wspólnoty” przygotowanej przez Wydział Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa (8–9.03.2024).
- Środa - Niedziela
13 - 17